WooCommerce - WooCommerce Bookings - Latest - en to nb_NO translation catalogue (71 entries)

en: Docs
nb_NO: Dokumenter

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: This is a reminder that your booking will take place tomorrow. The details of your booking are shown below.
nb_NO: Dette er en påminnelse vedrørende din reservasjon i morgen. Detaljene er som følger:

en: Booking End Date: %s
nb_NO: Sluttdato: %s

en: Booking Start Date: %s
nb_NO: Startdato: %s

en: Booking ID: %s
nb_NO: Reservasjons ID: %s

en: This is a reminder that your booking will take place tomorrow.
nb_NO: Dette er en påminnelse vedørerende din reservasjon til i morgen.

en: Price
nb_NO: Pris

en: This booking is awaiting your approval. Please check it and inform the customer if the date is available or not.
nb_NO: Denne reservasjonen avventer din bekreftelse. Vennligst sjekk og bekreft tilgjengeligheten.

en: A booking has been made by %s and is awaiting your approval. The details of this booking are as follows:
nb_NO: En reservasjon har blitt gjordt av %s og avventer din bekreftelse. Detaljene for denne reservasjonen er:

en: Booking End Date
nb_NO: Sluttdato

en: Booking Start Date
nb_NO: Startdato

en: Choose a date above to see available times.
nb_NO: Velg en dato over for å se tilgjengelige tidpunkt

en: Time
nb_NO: Tid

en: Your booking is awaiting confirmation. You will be notified by email as soon as we've confirmed availability.
nb_NO: Din reservasjon avventer bekreftelse på tilgengelighet. Du vil motta en epostadresse så snart vi har avklart tilgjengeligheten.

en: Request Confirmation
nb_NO: Sjekk tilgjengelighet

en: Check booking availability
nb_NO: Sjekk tilgjengelighet

en: [{blogname}] New booking for {product_title} (Order {order_number}) - {order_date}
nb_NO: [{blogname}] Ny reservasjon for {product_title} (Order {order_number}) - {order_date}

en: [{blogname}] Your booking of "{product_title}" has been confirmed (Order {order_number}) - {order_date}
nb_NO: [{blogname}] Din booking for "{product_title}" har blitt bekreftet (Order {order_number}) - {order_date}

en: Check Availability
nb_NO: Sjekk tilgjengelighet

en: Your booking can no longer be cancelled. Please contact us if you need assistance.
nb_NO: Ordren din kan ikke lenger bli kansellert. Ta kontakt med oss hvis du trenger hjelp.

en: A booking that requires confirmation has been removed from your cart. It is not possible to complete the purchased along with a booking that doesn't require confirmation.
nb_NO: Vi beklager! En reservasjon som krever bekreftelse vedrørende tilgjengelighet er fjernet fra din handlekurv. Det er desverre ikke mulig å fullføre en slik reservasjon sammen med kjøp av et annet produkt.

en: You must choose a future date and time.
nb_NO: Du må velge et fremtidig tidspunkt

en: Time is required - please choose one above
nb_NO: Tidspunkt er nødvendig - Vennligst velg en over

en: &times; %s minutes
nb_NO: &times; %s minutter

en: &times; %s hours
nb_NO: &times; %s timer

en: &times; %s days
nb_NO: &times; %s dager

en: &times; %s weeks
nb_NO: &times; %s Uker

en: &times; %s Months
nb_NO: &times; %s Måneder

en: Previous
nb_NO: Forrige

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Date
nb_NO: Dato

en: Message
nb_NO: Melding

en: Time Range
nb_NO: Tidsrom

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: This option affects how bookings are checked for availability.
nb_NO: Dette valget påvirker hvordan Reservasjoner sjekkes for tilgjengelighet.

en: Yes
nb_NO: Ja

en: No
nb_NO: Nei

en: to
nb_NO: til

en: Time Range (all week)
nb_NO: Tidsrom (hele uken)

en: Time Ranges
nb_NO: Ridsrom

en: Save/update the booking
nb_NO: Oppdater reservasjon

en: Duration
nb_NO: Varighet

en: Booking Time
nb_NO: Reservasjonstidspunkt

en: Booking Date
nb_NO: Reservasjonsdato

en: Booking ID
nb_NO: Reservasjons ID

en: This booking has an end date set before the start date.
nb_NO: Denne reservasjonen har en sluttdato som kommer før startdatoen.

en: This booking is scheduled over the products allowed max booking date (%s). Please ensure this is correct.
nb_NO: Denne reservasjonen spenner over max lengde (%s). Vennligst sjekk og rett opp dette.

en: Email:
nb_NO: Epost:

en: No billing address set.
nb_NO: Ingen fakturaadresse satt.

en: Address:
nb_NO: Adresse:

en: Customer details
nb_NO: Kundedetaljer

en: Confirm
nb_NO: Bekreft

en: Order
nb_NO: Rekkefølge

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å bruke denne siden.

en: Custom field deleted.
nb_NO: Tilpasset felt slettet.

en: Custom field updated.
nb_NO: Tilpasset felt oppdatert.

en: Booking updated.
nb_NO: Reservasjon er oppdatert

en: Add Range
nb_NO: Legg til periode

en: Priority
nb_NO: Prioritet

en: If not bookable, users won't be able to choose this block for their booking.
nb_NO: Brukere vil ikke kunne velge denne blokken for sin reservasjon.

en: Bookable
nb_NO: Reserverbar

en: Range type
nb_NO: Periodetype

en: The quantity of this resource available at any given time.
nb_NO: Mengden av denne ressursen tilgjengelig til enhver tid.

en: Available Quantity
nb_NO: Tilgjengelig antall

en: Resource details
nb_NO: Ressursdetaljer

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: N/A
nb_NO: I/A

en: Actions
nb_NO: Handlinger

en: Parent products
nb_NO: Forelderprodukt

en: Name
nb_NO: Navn
