WooCommerce - WooCommerce Bookings - Latest - en to sv_SE translation catalogue (290 entries)

en: Paid
sv_SE: Betald

en: Unpaid
sv_SE: Obetald

en: Move to trash
sv_SE: Flytta till papperskorgen

en: End date:
sv_SE: Slutdatum:

en: Start date:
sv_SE: Startdatum:

[ctx: woocommerce-bookings]
en: Cancelled
sv_SE: Avbruten

[ctx: woocommerce-bookings]
en: Pending Confirmation
sv_SE: Väntar på bekräftelse

[ctx: woocommerce-bookings]
en: Un-paid
sv_SE: Obetald

[ctx: woocommerce-bookings]
en: Confirmed
sv_SE: Bekräftad

[ctx: woocommerce-bookings]
en: Complete
sv_SE: Klar

[ctx: Admin menu name]
en: Bookings
sv_SE: Bokningar

[ctx: Admin menu name]
en: Resources
sv_SE: Resurser

en: Premium Support
sv_SE: Premium-support

en: Docs
sv_SE: Dokument

en: This is where bookings are stored.
sv_SE: Det är här bokningar lagras.

en: All Bookings
sv_SE: Alla bokningar

en: Parent Bookings
sv_SE: Förälder bokningar

en: No Bookings found in trash
sv_SE: Inga bokningar funna i papperskorgen

en: No Bookings found
sv_SE: Inga bokningar funna

en: Search Bookings
sv_SE: Sök bokningar

en: View Booking
sv_SE: Se bokning

en: Edit Booking
sv_SE: Redigera bokning

en: Add New Booking
sv_SE: Lägg till ny bokning

en: Add Booking
sv_SE: Lägg till bokning

en: Booking
sv_SE: Bokning

en: Add Resource
sv_SE: Lägg till resurs

en: Person Type
sv_SE: Persontyp

en: Your browser must support JavaScript in order to make a booking.
sv_SE: Din webbläsare måste stödja JavaScript för att kunna göra en bokning.

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Booked
sv_SE: Bokad

en: This is a reminder that your booking will take place tomorrow. The details of your booking are shown below.
sv_SE: Detta är en påminnelse om att din bokning kommer att äga rum i morgon. Detaljerna i din bokning visas nedan.

en: The details of your booking are shown below.
sv_SE: Detaljerna i din bokning visas nedan.

en: Order date: %s
sv_SE: Orderdatum: %s

en: Order number: %s
sv_SE: Ordernummer: %s

en: Your booking for has been confirmed. The details of your booking are shown below.
sv_SE: Din bokning för har bekräftats. Detaljerna i din bokning visas nedan.

en: Booking End Date: %s
sv_SE: Bokningens slutdatum: %s

en: Booking Start Date: %s
sv_SE: Bokning startdatum: %s

en: Booking Type: %s
sv_SE: Bokningstyp: %s

en: Booking ID: %s
sv_SE: Boknings ID: %s

en: Booked: %s
sv_SE: Bokade: %s

en: This is a reminder that your booking will take place tomorrow.
sv_SE: Detta är en påminnelse om att din bokning kommer att äga rum i morgon.

en: Price
sv_SE: Pris

en: Quantity
sv_SE: Antal

en: Product
sv_SE: Produkt

en: Pay for booking
sv_SE: Betala för bokning

en: Hello %s
sv_SE: Hej %s

en: A new booking has been made by %s. The details of this booking are as follows:
sv_SE: En ny bokning har gjorts av %s. Detaljerna i denna bokning är följande:

en: Booking End Date
sv_SE: Boknings slutdatum

en: Booking Start Date
sv_SE: Bokningens startdatum

en: Time
sv_SE: Tid

en: Year
sv_SE: År

en: YYYY
sv_SE: ÅÅÅÅ

en: Day
sv_SE: Dag

en: Choose...
sv_SE: Välj...

en: Enable logging
sv_SE: Aktivera loggning

en: Debug Log
sv_SE: Debugg-logg

en: Bookings: Multiply cost by block count
sv_SE: Bokningar: Multiplicera kostnad per block

en: Bookings: Multiply cost by person count
sv_SE: Bokningar: Multiplicera kostnaden per person

en: Your booking is awaiting confirmation. You will be notified by email as soon as we've confirmed availability.
sv_SE: Din bokning väntar på bekräftelse. Du kommer att meddelas via e-post när vi har bekräftat tillgänglighet.

en: This order is awaiting confirmation from the shop manager
sv_SE: Denna order väntar på bekräftelse från butikschefen

en: This gateway requires no configuration.
sv_SE: Denna gateway kräver ingen konfiguration.

en: This is fictitious payment method used for bookings that requires confirmation.
sv_SE: Detta är fiktiv betalningsmetod som används för bokningar som kräver bekräftelse.

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Request Confirmation
sv_SE: Begär Bekräftelse

en: Check booking availability
sv_SE: Kontrollera boknings tillgänglighet

en: [{blogname}] New booking for {product_title} (Order {order_number}) - {order_date}
sv_SE: [{blogname}] Ny bokning for {product_title} (Order {order_number}) - {order_date}

en: New booking
sv_SE: Ny bokning

en: New Booking
sv_SE: Ny bokning

en: [{blogname}] A reminder about your booking of "{product_title}"
sv_SE: [{blogname}] En påminnelse om din bokning av "{product_title}"

en: Booking reminders are sent to the customer to remind them of an upcoming booking.
sv_SE: Bokningspåminnelser skickas till kunden för att påminna dem om en kommande bokning.

en: Booking Reminder
sv_SE: Bokningspåminnelse

en: Booking notification emails are sent manually from WooCommerce > Bookings > Send Notification.
sv_SE: Boknings e-postmeddelanden skickas manuellt från WooCommerce> Bokning> Skicka Meddelande.

en: Booking Notification
sv_SE: Bokningsmeddelande

en: [{blogname}] Your booking of "{product_title}" has been confirmed (Order {order_number}) - {order_date}
sv_SE: [{blogname}] Din bokning av "{product_title}" är bekräftad (Order {order_number}) - {order_date}

en: Booking confirmed emails are sent when the status of a booking goes to confirmed.
sv_SE: Bokningsbekräftade e-post skickas när statusen för en bokning går till bekräftad.

en: Booking Confirmed
sv_SE: Bokningen är bekräftat

en: Multipart
sv_SE: Multi

en: Plain text
sv_SE: Enkel text

en: Choose which format of email to send.
sv_SE: Välj vilket format för e-post för att skicka.

en: Email type
sv_SE: E-posttyp

en: Email Heading
sv_SE: E-postrubrik

en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to <code>%s</code>.
sv_SE: Ange mottagare (kommaseparerade) för detta mail. Standard är <code>%s</code>.

en: Recipient(s)
sv_SE: Mottagare

en: Enable this email notification
sv_SE: Aktivera det här e-postmeddelande

en: Enable/Disable
sv_SE: Aktivera / inaktivera

en: Book now
sv_SE: Boka nu

en: Check Availability
sv_SE: Kontrollera tillgänglighet

en: Free
sv_SE: Gratis

en: From: %s
sv_SE: Från: %s

en: Booking &ndash; %s
sv_SE: Bokning &ndash; %s

en: A booking that requires confirmation has been removed from your cart. It is not possible to complete the purchased along with a booking that doesn't require confirmation.
sv_SE: En bokning som kräver bekräftelse har tagits bort från din varukorg. Det är inte möjligt att fullborda köp tillsammans med en bokning som inte kräver bekräftelse.

en: Sorry, the selected block is not available
sv_SE: Tyvärr är inte tillgänglig på valt block

en: The minimum persons per group is %d
sv_SE: Minimi personer per grupp är %d

en: The maximum persons per group is %d
sv_SE: De maximala personer per grupp är %d

en: Persons are required - please enter the number of persons above
sv_SE: Personer krävs - ange antalet personer över

en: The latest booking possible is currently %s.
sv_SE: Den senast möjliga bokningen är för närvarande %s.

en: The earliest booking possible is currently %s.
sv_SE: Den tidigast möjliga bokningen är för närvarande %s.

en: You must choose a future date and time.
sv_SE: Du måste välja ett framtida datum och tid.

en: Time is required - please choose one above
sv_SE: Tid krävs - välj en ovan

en: Date is required - please choose one above
sv_SE: Datum krävs - välj en ovan

en: The minimum duration is %d
sv_SE: Minimilängden är %d

en: The maximum duration is %d
sv_SE: Den maximala tiden är %d

en: Duration is required - please enter a duration greater than zero above
sv_SE: Varaktighet krävs - ange en längre tid än noll ovan

en: Please choose a resource type
sv_SE: Välj en resurstyp

en: &times; %s minutes
sv_SE: &times; %s minuter

en: &times; %s hours
sv_SE: &times; %s timmar

en: &times; %s days
sv_SE: &times; %s dagar

en: &times; %s weeks
sv_SE: &times; %s veckor

en: &times; %s Months
sv_SE: &times; %s Månader

en: This date is unavailable
sv_SE: Detta datum är inte tillgänglig

en: Previous
sv_SE: Föregående

en: Today
sv_SE: Idag

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Month
sv_SE: Månad

en: Date
sv_SE: Datum

en: The following tags can be inserted in your message/subject and will be replaced dynamically
sv_SE: Följande taggar kan infogas i ditt meddelande / ämne och kommer att ersättas dynamiskt

en: The message you wish to send
sv_SE: Meddelandet som du vill skicka

en: Message
sv_SE: Meddelande

en: Email subject
sv_SE: E-postämne

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: Select a booking product...
sv_SE: Välj en bokningsprodukt ...

en: Booking Product
sv_SE: Bokningsprodukt

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: The availability rules you define here will affect all bookable products in your store.
sv_SE: Villkorens tillgänglighet du väljer här kommer att påverka alla bokningsbara produkter i din butik.

en: Global availability
sv_SE: Global tillgänglighet

en: Settings saved
sv_SE: Inställningar sparades

en: Next
sv_SE: Nästa

en: Create Order
sv_SE: Skapa en order

en: Select a bookable product...
sv_SE: Välj en bokningsbarprodukt ...

en: Bookable Product
sv_SE: Bokningbarprodukt

en: Customer
sv_SE: Kund

en: You can create a new booking for a customer here. This form will create a booking for the user, and optionally an associated order. Created orders will be marked as pending payment.
sv_SE: Du kan skapa en ny bokning för en kund här. Detta formulär kommer att skapa en bokning för användaren, och eventuellt en tillhörande beställning. Skapad order kommer att markeras som i avvaktande betalning.

en: Booking Data
sv_SE: Bokningsdata

en: Day View
sv_SE: Dygnsvy

en: Bookings by month
sv_SE: Bokningar per månad

en: Month View
sv_SE: Månadsvy

en: Filter Bookings
sv_SE: Filtrera bokningar

en: Bookings by day
sv_SE: Bokningar per dag

en: Costs
sv_SE: Kostnad

en: Availability
sv_SE: Tillgänglighet

en: Resources
sv_SE: Resurser

en: Automatically assigned
sv_SE: Automatiskt tilldelade

en: Resources are...
sv_SE: Resurser är ...

en: The label shown on the frontend if the resource is customer defined.
sv_SE: Etiketten visas i frontend om resursen är kund definierade.

en: Label
sv_SE: Etikett

en: Type
sv_SE: Typ

en: All matching rules will be applied to the booking.
sv_SE: Alla matchande regler kommer att tillämpas på bokningen.

en: This is the cost per block booked. All other costs (for resources and persons) are added to this.
sv_SE: Detta är kostnaden per block bokad. Alla övriga kostnader (för resurser och personer) läggs till detta.

en: One-off cost for the booking as a whole.
sv_SE: Engångskostnaden för bokning som helhet.

en: Base cost
sv_SE: Baskostnad

en: Block count
sv_SE: Antal block

en: Person count
sv_SE: Antal personer

en: Time Range
sv_SE: Intervall tid

en: Add Person Type
sv_SE: Lägg till persontyp

en: Expand all
sv_SE: Öppna alla

en: Close all
sv_SE: Stäng allt

en: Person types
sv_SE: Persontyper

en: Person types allow you to offer different booking costs for different types of individuals, for example, adults and children.
sv_SE: Person typer gör att du kan erbjuda olika bokningskostnader för olika typer av individer, till exempel, vuxna och barn.

en: Enable person types
sv_SE: Aktivera persontyper

en: Count persons as bookings
sv_SE: Räkna personer som bokningar

en: Multiply all costs by person count
sv_SE: Multiplicera alla kostnader per person

en: The maximum number of persons per booking.
sv_SE: Det maximala antalet personer per bokning.

en: Max persons
sv_SE: Max personer

en: The minimum number of persons per booking.
sv_SE: Minsta antal personer per bokning.

en: Min persons
sv_SE: Min personer

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Base Cost
sv_SE: Baskostnad

en: Person Type Name
sv_SE: Persontyp Namn

en: Click to toggle
sv_SE: Klicka för att öppna

en: Remove
sv_SE: Radera

en: Minute(s)
sv_SE: Minut(er)

en: Check this box if the booking requires admin approval/confirmation. Payment will not be taken during checkout.
sv_SE: Markera denna ruta om bokningen kräver admin godkännande / bekräftelse. Betalning kommer ej att tas i kassan.

en: Requires confirmation?
sv_SE: Kräver bekräftelse?

en: The maximum allowed duration the user can input.
sv_SE: Maximalt tillåten längd användaren kan ange.

en: Maximum duration
sv_SE: Maximun varaktighet

en: The minimum allowed duration the user can input.
sv_SE: Minsta tillåtna längd användaren kan ange.

en: Minimum duration
sv_SE: Minimun varaktighet

en: Customer defined blocks of
sv_SE: Kunddefinierade block av

en: Fixed blocks of
sv_SE: Fasta block av

en: Booking duration
sv_SE: Bokningens varaktighet

en: First block starts at...
sv_SE: Första blocket börjar ...

en: This option affects how you use the rules below.
sv_SE: Detta alternativ påverkar hur du använder reglerna nedan.

en: not-available by default
sv_SE: ej tillgängliga som standard

en: available by default
sv_SE: tillgängliga som standard

en: All dates are...
sv_SE: Alla datum är...

en: into the future
sv_SE: in i framatiden

en: Hour(s)
sv_SE: Timme(ar)

en: Day(s)
sv_SE: Dag(ar)

en: Week(s)
sv_SE: Vecka(or)

en: Month(s)
sv_SE: Månad(er)

en: The maximum bookings allowed for each block. Can be overridden at resource level.
sv_SE: De maximala bokningar som tillåts för varje block. Kan överskridas på resursnivå.

en: Max bookings per block
sv_SE: Max antal bokningar per block

en: Yes
sv_SE: Ja

en: No
sv_SE: Nej

en: to
sv_SE: till

en: Range of days
sv_SE: Intervall dagar

en: Range of weeks
sv_SE: Intervall veckor

en: Range of months
sv_SE: Intervall månader

en: Week %s
sv_SE: Veckor %s

en: Sunday
sv_SE: Söndag

en: Saturday
sv_SE: Lördag

en: Friday
sv_SE: Fredag

en: Thursday
sv_SE: Torsdag

en: Wednesday
sv_SE: Onsdag

en: Tuesday
sv_SE: Tisdag

en: Monday
sv_SE: Måndag

en: October
sv_SE: Oktober

en: August
sv_SE: Augusti

en: July
sv_SE: Juli

en: June
sv_SE: Juni

en: May
sv_SE: Maj

en: March
sv_SE: Mars

en: January
sv_SE: Januari

en: Save/update the booking
sv_SE: Spara / uppdatera bokning

en: Save Booking
sv_SE: Spara bokning

en: Notification sent successfully
sv_SE: Meddelande lyckades

en: Please enter a subject
sv_SE: Ange ett ämne

en: Please enter a message
sv_SE: Knappa in ett meddelande

en: Please choose a product
sv_SE: Välj en produkt

en: Send Notification
sv_SE: Skicka meddelande

en: Calendar
sv_SE: Kalender

en: Create Booking
sv_SE: Skapa bokning

en: Duration
sv_SE: Varaktighet

en: Persons
sv_SE: Personer

en: Booking Type
sv_SE: Bokningstyp

en: Booking Time
sv_SE: Bokningstid

en: Booking Date
sv_SE: Bokningsdatum

en: Booking ID
sv_SE: Boknings ID

en: Check this box if the booking is for all day.
sv_SE: Markera denna ruta om bokningen är för hela dagen.

en: Person(s)
sv_SE: Person(er)

en: Booking specification
sv_SE: Bokning specifikation

en: Guest
sv_SE: Gäst

en: Customer:
sv_SE: Kund:

en: Booking status:
sv_SE: Bokning status:

en: h
sv_SE: t

en: Date created:
sv_SE: Datum skapad:

en: General details
sv_SE: Allmänna detaljer

en: Booking Details
sv_SE: Bokningsdetaljer

en: Email:
sv_SE: E-post:

en: No billing address set.
sv_SE: Faktureringsadress saknas.

en: Address:
sv_SE: Adress:

en: Name:
sv_SE: Namn:

en: Customer details
sv_SE: Kunduppgifter

en: Error: Could not create item
sv_SE: Fel: Kunde inte skapa objektet

en: Error: Could not create order
sv_SE: Fel: Det gick inte att skapa ordern

en: Please choose a bookable product
sv_SE: Välj en bokningsbar produkt

en: Error - please try again
sv_SE: Fel - försök igen

en: All Bookable Products
sv_SE: Alla bokade produkter

en: Confirm
sv_SE: Bekräfta

en: View
sv_SE: Vy

en: Booking #%d
sv_SE: Bokning #%d

en: End Date
sv_SE: Slutdatum

en: Start Date
sv_SE: Startdatum

en: Booked By
sv_SE: Bokad av

en: Booked Product
sv_SE: Bokad produkt

en: Booking Title
sv_SE: Bookingstitel

en: Mark bookings as unpaid
sv_SE: Markera bokningar som obetalda

en: Mark bookings as paid
sv_SE: Markera bokningar som betalda

en: Cancel bookings
sv_SE: Avbryt bokning

en: Unconfirm bookings
sv_SE: Avboka

en: Confirm bookings
sv_SE: Bekräfta bokningar

en: Resource #
sv_SE: Resurs #

en: All Day
sv_SE: Hela dagen

en: Booked by
sv_SE: Bokad av

en: Booking cost
sv_SE: Bokningskostnad

en: This booking is unavailable.
sv_SE: Denna bokning är inte tillgänglig.

en: You have taken too long. Please go back and retry.
sv_SE: Du har tagit för lång tid. Gå tillbaka och försök igen.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
sv_SE: Du har inte tillräcklig behörighet för att komma åt denna sida.

en: Enable this if this bookable product has multiple bookable resources, for example room types or instructors.
sv_SE: Aktivera detta om produkten har flera bokningsbara resurser, exempelvis rumstyper eller instruktörer.

en: Has resources
sv_SE: Har resurser

en: Enable this if this bookable product can be booked by a customer defined number of persons.
sv_SE: Aktivera detta om produkten kan bokas av en kunds definierat antal personer.

en: Has persons
sv_SE: Har personer

en: Person Type #%d
sv_SE: Persontyp #%d

en: days
sv_SE: dagar

en: hours
sv_SE: timmar

en: minutes
sv_SE: minuter

en: Are you sure you want to remove this resource?
sv_SE: Säker att du vill radera denna resurs?

en: Are you sure you want to remove this person type?
sv_SE: Säker att du vill radera persontypen?

en: Bookable product
sv_SE: Bokningsbarprodukt

en: Custom field deleted.
sv_SE: Eget fält raderades.

en: Custom field updated.
sv_SE: Eget fält uppdaterades.

en: Bookings
sv_SE: Bokningar

en: Add Range
sv_SE: Lägg till intervall

en: Priority
sv_SE: Prioritet

en: If not bookable, users won't be able to choose this block for their booking.
sv_SE: Om ej bokningsbar, kommer användarna inte att kunna välja detta block för sin bokning.

en: Bookable
sv_SE: Bokningsbar

en: Range type
sv_SE: Intervalltyp

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Actions
sv_SE: Åtgärder

en: Name
sv_SE: Namn
