WooCommerce - WooCommerce Bookings - Latest - en to vi_VN translation catalogue (88 entries)

en: Unpaid
vi_VN: Chưa trả

en: End date:
vi_VN: Ngày kết thúc:

en: Start date:
vi_VN: Ngày bắt đầu

[ctx: woocommerce-bookings]
en: Cancelled
vi_VN: Hủy

[ctx: woocommerce-bookings]
en: Complete
vi_VN: Hoàn thành

note: Author of the plugin/theme
en: Automattic
vi_VN: Tự động

en: Premium Support
vi_VN: Hỗ trợ cao cấp

en: Docs
vi_VN: Tài liệu

en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
vi_VN[0]: Đã hủy <span class="count">(%s)</span>

en: Complete <span class="count">(%s)</span> | Complete <span class="count">(%s)</span>
vi_VN[0]: Hoàn thành <span class="count">(%s)</span>

en: Cancel
vi_VN: Hủy

en: Price
vi_VN: Giá

en: Quantity
vi_VN: Số lượng

en: Time
vi_VN: Thời gian

en: F j, Y
vi_VN: j F, Y

en: Disconnect
vi_VN: Đã ngắt kết nối

en: Enable logging
vi_VN: Cho phép đăng ký

en: Debug Log
vi_VN: Thông tin Debug

en: Settings
vi_VN: Cài đặt

en: Multipart
vi_VN: Định dạng email hỗn hợp

en: This date is available
vi_VN: Ngày này còn trống

en: Previous
vi_VN: Trước đó

en: Today
vi_VN: Hôm nay

en: Close
vi_VN: Đóng

en: Month
vi_VN: Tháng

en: Date
vi_VN: Ngày

en: Message
vi_VN: Tin nhắn

en: Next
vi_VN: Sau đó

en: Type
vi_VN: Loại

en: Expand all
vi_VN: Mở rộng tất cả

en: Description
vi_VN: Miêu tả

en: Click to toggle
vi_VN: Nhấn để chuyển chế độ

en: Remove
vi_VN: Xóa

en: into the future
vi_VN: trong tương lai

en: Hour(s)
vi_VN: Giờ()

en: Day(s)
vi_VN: Ngày()

en: Week(s)
vi_VN: Tuần()

en: Month(s)
vi_VN: Tháng()

en: Yes
vi_VN: Có

en: No
vi_VN: Không

en: to
vi_VN: tới

en: Week %s
vi_VN: Tuần %s

en: Sunday
vi_VN: Chủ nhật

en: Saturday
vi_VN: Thứ bảy

en: Friday
vi_VN: Thứ sáu

en: Thursday
vi_VN: Thứ năm

en: Wednesday
vi_VN: Thứ tư

en: Tuesday
vi_VN: Thứ ba

en: Monday
vi_VN: Thứ hai

en: December
vi_VN: Tháng 12

en: November
vi_VN: Tháng 11

en: October
vi_VN: Tháng 10

en: September
vi_VN: Tháng 09

en: August
vi_VN: Tháng 08

en: July
vi_VN: Tháng 07

en: June
vi_VN: Tháng 06

en: May
vi_VN: Tháng 05

en: April
vi_VN: Tháng 04

en: March
vi_VN: Tháng 03

en: January
vi_VN: Tháng 01

en: Duration
vi_VN: Khoảng thời gian

en: General details
vi_VN: Chi tiết chung

en: No billing address set.
vi_VN: Chưa thiết lập địa chỉ thanh toán.

en: Name:
vi_VN: Tên:

en: Customer details
vi_VN: Chi tiết khách hàng

en: Error - please try again
vi_VN: Lỗi - vui lòng thử lại

en: Confirm
vi_VN: Xác nhận

en: View
vi_VN: Xem

en: End Date
vi_VN: Ngày kết thúc

en: Start Date
vi_VN: Ngày bắt đầu

en: Order
vi_VN: Thứ tự

en: Status
vi_VN: Tình trạng

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
vi_VN: Bạn không có đủ quyền để xem trang này.

en: days
vi_VN: ngày

en: hours
vi_VN: giờ

en: minutes
vi_VN: phút

en: Custom field deleted.
vi_VN: Đã xóa trường tùy biến

en: Custom field updated.
vi_VN: Đã cập nhật trường tùy biến

en: Priority
vi_VN: Ưu tiên

en: Bookable
vi_VN: Cho phép đặt chỗ

en: Range type
vi_VN: Khoảng cách loại

en: The quantity of this resource available at any given time.
vi_VN: Số lượng của tài nguyên ngày hợp lệ trong mọi thời gian

en: Available Quantity
vi_VN: Số lượng còn lại

en: Resource details
vi_VN: Chi tiết tài nguyên

en: Edit
vi_VN: Sửa

en: Actions
vi_VN: Các thao tác

en: Parent products
vi_VN: Sản phẩm cha

en: Name
vi_VN: Tên
